spot_img

फेब्रुअरीभर आयोडीन सचेतना महिना मनाइने

spot_img

काठमाडौ । सरकारले फेब्रुअरी महिनालाई आयोडीन सचेतना महिनाका रुपमा मनाउने भएको छ । आयोडीनको कमीबाट हुने स्वास्थ्य समस्याबाट बच्न आयोडीनयुक्त नुनको मात्र उपभोग गराउन हरेक बर्ष फेब्रुअरी महिनालाई आयोडीन महिनाका रुपमा मनाइदै आइएको छ ।

यस बर्ष “उचित मात्रामा आयोडीनयुक्त नुन खाऔ, आयोडीनको कमीका कारण हुने समस्याबाट बचौ” भन्ने नाराका साथ आयोडीन सचेतना महिना मनाउन लागिएको स्वास्थ्य सेवा विभागका पोषण शाखा प्रमुख लिलाबिक्रम थापाले जानकारी दिनुभयो । थापाका अनुसार फेब्रुअरी महिनाभर दुई बालबालिकाको चिन्ह भएको आयोडिनयुक्त नुनको सहि मात्रामा उपभोग गर्नेबारे आम सर्वसाधारणमाझ सचेतना अभिवृद्धि गर्न संघ, प्रदेश र स्थानीय तहबाटै विभिन्न कार्यक्रमहरु सञ्चालन हुनेछन् । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले कोभिड–१९ संक्रमणको जोखिम नहुने गरि फेब्रुअरी महिनाभर आयोडीन सचेतना महिनाका विभिन्न गतिविधिहरु सञ्चालन गर्न सबै प्रदेश तथा स्थानीय तहहरुलाई पत्राचार गरिसकेको छ ।

आयोडीन मानिस तथा जीवजस्तुलाई बाच्नका लागि नभइ नहुने एक शुक्ष्म खनिज तत्व हो । नेपालका धेरै जसो बालबालिकामा सन् १९९० को दशकसम्म आयोडीनको कमीको कारणले गर्दा हुने विकृतिहरु गलगाँड र शारीरिक र मानसिक रुपले क्रेटिनिज्य भनिने लाटो लठ्यौरोपन समस्याका रुपमा रहेको थियो । नेपाल सरकारले सन् १९७३ देखि लागू गरेको नूनमा आयोडीन मिसाएर विक्री वितरण गरिने यूनिभर्सल साल्ट आयोडाइजेशनको कार्यक्रमले गर्दा ९० को दशकपश्चात आयोडीनको कमीका कारण हुने समस्या समाधान हुदै गएको छ ।

सन् २०१६ मा गरिएको नेपाल सूक्ष्म पोषक वस्तुस्थिति सर्भेक्षणका अनुसार यो कार्यक्रमको सफलताले गर्दा नेपालका ९० प्रतिशत भन्दा बढी घरपरिवारले प्रशस्त रुपले आयोडीन भएको नून खाइ रहेका छन् । यदि आयोडीनयुक्त नुन खान छाड्ने हो भने उक्त समस्या फेरि दोहोरिन सक्ने विज्ञहरुले बताउदै आएका छन् ।

नुनको बढि उपभोगले पनि निम्त्याउछ समस्या

नुनको बढि उपभोगले विभिन्न नसर्ने रोगहरु लाग्न सक्ने अध्ययनहरुले देखाएका छन् । स्टेप सर्भेक्षण २०१९ को अनुसार नेपालमा औसत रुपले ९.१ ग्राम नून प्रति व्यक्ति प्रतिदिनका रुपले खाइरहेको छ । विश्व स्वास्थ्य संगठनले दैनिक ५ ग्राम नून खाएमा आवश्यक मात्रामा आयोडीन पाउँन सकिने बताएको छ । नुनको बढि उपभोगले उच्च रक्तचाप लगायतका समस्या निम्तिने भएकाले दुई बालबालिकाको चिन्ह भएको आयोडीनयुक्त नुन उचित मात्रामा मात्र सेवन गर्न विज्ञहरुले सुझाएका छन् ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

भर्खरै

रसायन हालेर पकाइएको आँप कसरी चिन्ने?

आँप, केरा, मेवा, अम्बाजस्ता फल रुखमा छिपिएपछि नपाके पनि टिपिन्छ। यसरी काँचै टिपिने फल टिपिसकेपछि प्राकृतिक रुपमा आफै वा...

‘आमाको दूधको विकल्प खोज्नु दुःखद्’

काठमाडौं- पच्चीस वर्षमा पूर्ण स्तनपान गराउने प्रवृत्ति ७५ प्रतिशतबाट ५६ प्रतिशतमा झरेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले नेपाल...

नियन्त्रण भएन तरकारीमा विषादी

काठमाडौँ । काठमाडौ उपत्यकामा भित्रिने तरकारीमा विषादीको अवशेष खान मिल्नेभन्दा बढि मात्रामा पाइएको छ । कालीमाटी तरकारी तथा फलफूल...

विद्यालय खाजाको मेनुमा फर्सिको खीरदेखि कोदोको हलुवासम्म

काठमाडौं । शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालय अन्तरगतको शिक्षा तथा मानव स्रोत विकास केन्द्रले बालबालिकालाई विद्यालयमा दिइने दिवा खाजाको...
spot_img

अन्य सम्बन्धित