spot_img

रैथाने पोषणयुक्त खानेकुराको प्रवद्र्धन गर्दै सरस

spot_img

काठमाडौ । नेपालभित्रै उत्पादित रैथाने पोषणयुक्त खानेकुराको प्रबद्र्धन गर्ने उद्देश्यका साथ सरस अर्गानिक कृषि मार्टको उद्घाटन भएको छ । भक्तपुरको कौशलटारमा शनिबार उद्घाटन गरिएको मार्ट सरस कृषि सहकारी संस्थाले सञ्चालनमा ल्याएको हो ।

अर्गानिक मार्टमा पोषणका दृष्टिकोणले महत्वपुर्ण मानिएका तर बजारमा आउन नसकेका रैथाने खानेकुराहरु र अर्गानिक तवरले उत्पादन गरिएका कृषि उपजलाई प्राथमिकता दिइने सहकारीका अध्यक्ष उदय बुढाथोकीले जानकारी दिए । “स्वास्थ्यका लागि खाइने खानेकुरा नै रोगको कारक बनिरहेकाले हामी विषादी रहित र पोषणयुक्त रैथाने खानेकुरा उपभोक्ताको पहुचमा पु¥याएर थोरै भएपनि स्वस्थ भएर बाच्न सहयोग गर्नेछौ” उनले भने । मार्टमा सुदुर पुर्वदेखि सुदुरपश्चिम नेपालसम्मका रैथाने पोषणयुक्त खानेकुराहरु उपलब्ध हुने र ग्राहकले अनलाइन अर्डर गरेमा घर मै डेलिभरीको समेत सुविधा रहेको छ ।

अध्यक्ष बुढाथोकीका अनुसार सरस कृषि सहकारीमा विभिन्न विषयका विज्ञहरु, तरकारी तथा फलफुलको क्षेत्रमा अनुसन्धान गरेका अनुसन्धानकर्ता, वैज्ञानिक, पोषणविद, सामाजिक अभियान्ताहरुको संलग्नता रहेको छ । सहकारीका उपाध्यक्ष हरिप्रसाद मैनालीले कृषकबाट उपभोक्ताको भान्सासम्म तरकारी तथा फलफुल आइपुग्दा धेरै बिचौलियाको तह भएका कारण महंगो पर्न जाने भएका उपभोक्ता र कृषकलाई सिधै जोड्ने उद्देश्यले सहकारीले काम गरिरहेको बताए । “हामी कृषकको उत्पादन सिधै उपभोक्ताको भान्सामा पु¥याएर बिचौलियाले खाने पैसा बरु कृषकले नै पाउने र उपभोक्ताले पनि सस्तोमा पाउने वातारण बनाउछौ” उनले भने ।

तरकारी र फलफुल कुहिएर खेर जाने, सिजनमा किसानको उत्पादन बिक्रि नहुनेजस्ता समस्या सम्बोधन गर्न भक्तपुरको नालामा प्रशोधन केन्द्र पनि निमार्णका क्रममा रहेको संस्थाका अर्का अभियान्ता नेत्र घिमिरेले बताए । उनका अनुसार प्रशोधन केन्द्रमा रैथाने खानेकुराहरुको प्याकेजिंगका साथै तरकारी र फलफुल प्रशोधन गरिने छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

भर्खरै

रसायन हालेर पकाइएको आँप कसरी चिन्ने?

आँप, केरा, मेवा, अम्बाजस्ता फल रुखमा छिपिएपछि नपाके पनि टिपिन्छ। यसरी काँचै टिपिने फल टिपिसकेपछि प्राकृतिक रुपमा आफै वा...

‘आमाको दूधको विकल्प खोज्नु दुःखद्’

काठमाडौं- पच्चीस वर्षमा पूर्ण स्तनपान गराउने प्रवृत्ति ७५ प्रतिशतबाट ५६ प्रतिशतमा झरेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले नेपाल...

नियन्त्रण भएन तरकारीमा विषादी

काठमाडौँ । काठमाडौ उपत्यकामा भित्रिने तरकारीमा विषादीको अवशेष खान मिल्नेभन्दा बढि मात्रामा पाइएको छ । कालीमाटी तरकारी तथा फलफूल...

विद्यालय खाजाको मेनुमा फर्सिको खीरदेखि कोदोको हलुवासम्म

काठमाडौं । शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालय अन्तरगतको शिक्षा तथा मानव स्रोत विकास केन्द्रले बालबालिकालाई विद्यालयमा दिइने दिवा खाजाको...
spot_img

अन्य सम्बन्धित